| Дисплей түрү | OLED |
| Бренддин аталышы | АКЫЛДУУ КӨРҮНҮШ |
| Өлчөмү | 0,31 дюйм |
| Пикселдер | 32 x 62 чекит |
| Дисплей режими | Пассивдүү матрица |
| Активдүү аймак (AA) | 3.82 x 6.986 мм |
| Панелдин өлчөмү | 76.2×11.88×1.0 мм |
| Түс | Ак |
| Жарыктык | 580 (мин)кд/м² |
| Айдоо ыкмасы | Ички камсыздоо |
| Интерфейс | I²C |
| Милдет | 1/32 |
| PIN номери | 14 |
| Айдоочунун интегралдык микросхемасы | ST7312 |
| Чыңалуу | 1.65-3.3 В |
| Салмак | Маалыматтар такталды |
| Иштөө температурасы | -40 ~ +85 °C |
| Сактоо температурасы | -65 ~ +150°C |
X031-3262TSWFG02N-H14 - бул 32 x 62 чекиттен жасалган 0,31 дюймдук пассивдүү матрицалуу OLED дисплей модулу. Модулдун контурунун өлчөмү 6,2 × 11,88 × 1,0 мм жана активдүү аймактын өлчөмү 3,82 x 6,986 мм. OLED микро дисплейи ST7312 IC менен курулган, ал I²C интерфейсин, 3V кубат булагын колдойт. OLED дисплей модулу - бул арткы жарыктын кереги жок (өзүн-өзү нурлантуучу) COG түзүлүшүндөгү OLED дисплей; ал жеңил жана аз энергия сарптайт. Логика үчүн кубат булагы 2,8V (VDD), ал эми дисплей үчүн кубат булагы 9V (VCC). 50% шахматтык дисплейдеги ток күчү 8V (ак түс үчүн), бул 1/32 айдоо милдетин аткарат.
OLED дисплей модулу -40℃ден +85℃ге чейинки температурада иштей алат; аны сактоо температурасы -65℃ден +150℃ге чейин. Бул кичинекей өлчөмдөгү OLED модулу mp3, көчмө түзмөк, үн жазгыч калем, ден соолукка пайдалуу түзмөк, электрондук тамеки ж.б. үчүн ылайыктуу.
1, жука – Арткы жарыктын кереги жок, өзүн-өзү нурлантат
►2, кең көрүү бурчу: эркин даража
3, Жогорку жарыктык: 650 кд/м²
4, Жогорку контраст катышы (Караңгы бөлмө): 2000:1
►5, Жогорку жооп берүү ылдамдыгы (<2μS)
6, кеңири иштөө температурасы
►7, аз энергия керектөө
Бизди негизги OLED дисплей жеткирүүчүсү катары тандоо микродисплей тармагында көп жылдык тажрыйбасы бар технологияга негизделген компания менен өнөктөштүктү билдирет. Биз чакан жана орто өлчөмдөгү OLED дисплей чечимдерине адистешкенбиз жана биздин негизги артыкчылыктарыбыз төмөнкүлөрдө:
1. Мыкты дисплей көрсөткүчтөрү, визуалдык стандарттарды кайрадан аныктоо:
Биздин OLED дисплейлерибиз өзүн-өзү нурлантуучу касиеттерин колдонуп, тунук көрүнүшкө жана таза кара түс деңгээлине жетишет. Ар бир пиксель өзүнчө башкарылат, бул мурдагыдан да таза жана жаркыраган сүрөттү берет. Мындан тышкары, биздин OLED өнүмдөрүбүз өтө кең көрүү бурчтарына жана түстөрдүн бай каныккандыгына ээ, бул түстөрдүн так жана чыныгы репродукциясын камсыз кылат.
2. Эң сонун чеберчилик жана технология, продукциянын инновациясын күчөтүү:
Биз жогорку чечилиштеги дисплей эффекттерин сунуштайбыз. Ийкемдүү OLED технологиясын колдонуу сиздин продукцияңыздын дизайны үчүн чексиз мүмкүнчүлүктөрдү ачат. Биздин OLED экрандарыбыз өтө жука профили менен мүнөздөлөт, бул баалуу түзмөк мейкиндигин үнөмдөө менен бирге колдонуучулардын көрүү ден соолугуна зыян келтирбейт.
3. Ишенимдүү сапат жана натыйжалуулук, жеткирүү чынжырыңыздын коопсуздугун камсыз кылуу:
Биз ишенимдүүлүктүн маанилүүлүгүн түшүнөбүз. Биздин OLED дисплейлерибиз узак мөөнөттүү жана жогорку ишенимдүүлүктү камсыз кылат, кеңири температура диапазонунда да туруктуу иштейт. Оптималдаштырылган материалдар жана структуралык дизайн аркылуу биз сизге үнөмдүү OLED дисплей чечимдерин сунуштоого умтулабыз. Күчтүү массалык өндүрүш мүмкүнчүлүктөрү жана туруктуу түшүмдүүлүк кепилдиги менен биз сиздин долбооруңуздун прототиптен көлөмдүү өндүрүшкө чейин үзгүлтүксүз жүрүшүн камсыздайбыз.
Кыскасы, бизди тандоо менен сиз жөн гана жогорку өндүрүмдүү OLED дисплейге ээ болбостон, дисплей технологиясында, өндүрүш процесстеринде жана жеткирүү чынжырын башкарууда ар тараптуу колдоо көрсөткөн стратегиялык өнөктөшкө ээ болосуз. Акылдуу кийилүүчү түзмөктөр, өнөр жайлык колдук түзмөктөр, керектөөчү электроника же башка тармактар үчүн биз сиздин продуктуңузду рынокто өзгөчөлөнтүүгө жардам берүү үчүн өзгөчө OLED продуктуларыбызды колдонобуз.
Биз сиз менен бирге дисплей технологиясынын чексиз мүмкүнчүлүктөрүн изилдөөнү чыдамсыздык менен күтөбүз.
С1: OLED дисплейлер үчүн негизги интерфейс түрлөрү кайсылар? Кантип тандашым керек?
A:Биз негизинен төмөнкү интерфейстерди сунуштайбыз:
СПИ:Азыраак төөнөгүчтөр, жөнөкөй зымдар, кичинекей өлчөмдөгү OLED дисплейлерди айдоо үчүн эң кеңири таралган интерфейс, ылдамдык талаптары өтө жогору болбогон колдонмолор үчүн ылайыктуу.
I2C:Болгону 2 маалымат линиясын талап кылат, эң аз MCU пиндерин ээлейт, бирок байланыш ылдамдыгы төмөн, пиндердин саны өтө маанилүү болгон сценарийлерге ылайыктуу.
Параллель 8080/6800 сериясы:Жогорку өткөрүү ылдамдыгы, тез жаңыртуу, динамикалык мазмунду же жогорку кадр ылдамдыгы колдонмолорун көрсөтүүгө ылайыктуу, бирок көбүрөөк MCU пиндерин талап кылат.
Тандоо боюнча кеңеш:Эгерде сиздин MCU ресурстарыңыз чектелүү болсо, I2C тандаңыз; эгер сиз жөнөкөйлүктү жана универсалдуулукту издесеңиз, SPI эң жакшы тандоо; эгер сизге жогорку ылдамдыктагы анимация же татаал UI керек болсо, параллелдүү интерфейсти карап көрүңүз.
С2: OLED дисплейлеринин жалпы чечилиштери кандай?
A:OLED дисплейлеринин кеңири таралган чечилиштери төмөнкүлөрдү камтыйт:
128x64, 128x32:Эң классикалык чечилиштер, үнөмдүү, текстти жана жөнөкөй сүрөтчөлөрдү көрсөтүүгө ылайыктуу.
128x128 (Төрт бурчтуу):Симметриялуу дисплей интерфейсин талап кылган тиркемелер үчүн ылайыктуу.
96x64, 64x32:Өтө минималисттик дисплейлер үчүн колдонулган, аз энергия керектөө жана чыгым үчүн опциялар.