| Дисплей түрү | OLED |
| Бренддин аталышы | АКЫЛДУУ КӨРҮНҮШ |
| Өлчөмү | 1,92 дюйм |
| Пикселдер | 128×160 чекиттер |
| Дисплей режими | Пассивдүү матрица |
| Активдүү аймак (AA) | 28.908×39.34 мм |
| Панелдин өлчөмү | 34,5×48,8×1,4 мм |
| Түс | Ак |
| Жарыктык | 80 кД/м² |
| Айдоо ыкмасы | Тышкы камсыздоо |
| Интерфейс | Параллель/I²C/4 зымдуу SPI |
| Милдет | 1/128 |
| PIN номери | 31 |
| Айдоочунун интегралдык микросхемасы | CH1127 |
| Чыңалуу | 1.65-3.3 В |
| Салмак | Маалыматтар такталды |
| Иштөө температурасы | -40 ~ +70 °C |
| Сактоо температурасы | -40 ~ +85°C |
X192-2860KSWDG02-C31 – бул 160×128 пикселдик чечилиштеги 1,92 дюймдук COG графикалык OLED дисплей модулу.
Бул модуль 34,5 × 48,8 × 1,4 мм компакттуу контур өлчөмдөрүнө жана 28,908 × 39,34 мм активдүү аймактын (AA) өлчөмүнө ээ. Ал CH1127 контроллеринин интегралдык схемасын бириктирип, параллелдүү интерфейстерди, I²C жана ийкемдүү туташуу үчүн 4 зымдуу SPI сериялык интерфейстерин колдойт.
3V логикалык камсыздоо чыңалуусуна жана 12V дисплейдик камсыздоо чыңалуусуна ээ болгон бул OLED модулу төмөнкүлөрдү камтыган кеңири колдонмолор үчүн иштелип чыккан:
1. Ичке – арткы жарыктын кереги жок, өзүн-өзү нурлантат;
2. Кең көрүү бурчу: Эркин даража;
3. Жогорку жарыктык: 270 кд/м²;
4. Жогорку контраст катышы (Караңгы бөлмө): 2000:1;
5. Жогорку жооп берүү ылдамдыгы (<2μS);
6. Кеңири иштөө температурасы;
7. Энергияны аз сарптоо.
Эң акыркы инновациябызды, 1,92 дюймдук кичинекей 128x160 чекиттүү OLED дисплей модулунун экранын сунуштайбыз. Бул өнүккөн дисплей модулунун компакттуу өлчөмү жана жогорку чечилиши аны ар кандай электрондук түзмөктөр үчүн эң сонун тандоо кылат.
Болгону 1,92 дюймдук OLED дисплей модулу көчмө түзмөктөргө, акылдуу сааттарга, фитнес трекерлерине жана башка компакттуу электрондук түзмөктөргө кемчиликсиз интеграциялануу үчүн иштелип чыккан. Чоң өлчөмүнө карабастан, ал 128x160 чекиттүү жогорку чечилиштеги так визуалдык сүрөттөрдү берет. Колдонуучулар түзмөктөрүндө жандуу түстөрдөн, тунук сүрөттөрдөн жана жылмакай графикадан ырахат ала алышын камсыз кылыңыз.
Дисплей модулу OLED (органикалык жарык чыгаруучу диод) технологиясы менен жабдылган, ал салттуу LCD экрандарга караганда бир катар артыкчылыктарды сунуштайт. OLED дисплейлери жакшыраак контраст, кеңири көрүү бурчтары жана тезирээк жооп берүү убактысын сунуштайт. Бул колдонуучулар жарык жана күңүрт чөйрөлөрдө жана ар кандай көрүү бурчтарында эң сонун визуалдык иштөөнү күтө ала тургандыгын билдирет.
Мындан тышкары, OLED технологиясы жука жана жеңил дисплей модулдарын колдонууга мүмкүндүк берет, бул аны көчмө түзмөктөр үчүн идеалдуу кылат. Анын энергияны үнөмдөөчү дизайны анын LCD экранга караганда аз энергия сарпташын камсыздайт, бул электрондук түзмөктөрдүн батареясынын иштөө мөөнөтүн узартууга жардам берет. Бул функция, айрыкча, тез-тез кубаттоосуз узак убакыт бою колдонууга арналган түзмөктөр үчүн пайдалуу.
1,92 дюймдук кичинекей 128x160 чекиттүү OLED дисплей модулунун экраны таасирдүү визуалдык мүмкүнчүлүктөрүнөн тышкары, колдонуучуга ыңгайлуу функциялар менен да жабдылган. Ал SPI (Serial Peripheral Interface) жана I2C (Inter Integrated Circuit) сыяктуу бир нече интерфейс параметрлерин колдойт, бул модулду ар кандай электрондук түзмөктөргө туташтыруу жана интеграциялоо үчүн ийкемдүүлүктү камсыз кылат.
Колдонууну жеңилдетүү үчүн, дисплей модулу түзмөк менен оңой багыт алууну жана өз ара аракеттенүүнү камсыз кылган жөнөкөй интерфейс менен иштелип чыккан. Анын компакттуу өлчөмү анын функционалдуулукка же жалпы эстетикага доо кетирбестен ар кандай дизайндарга кемчиликсиз аралашып кетишин камсыз кылат.
Кыскасы, 1,92 дюймдук кичинекей 128x160 чекиттүү OLED дисплей модулунун экраны кичинекей жогорку чечилиштеги дисплейди талап кылган электрондук түзмөктөр үчүн эң сонун тандоо болуп саналат. Анын компакттуу өлчөмү, таасирдүү визуалдык мүмкүнчүлүктөрү жана колдонуучуга ыңгайлуу функциялары аны дизайнерлер жана өндүрүүчүлөр үчүн бул заманбап дисплей модулу менен OLED технологиясынын көркүн сезүү үчүн класстагы эң мыкты чечимге айлантат.